tose proeski

Култура

Камерниот оркестар на Битола одржа концерт во чест на Тоше

А1он
Камерниот оркестар на Битола кој работи под покровителство на НУ Центар за култура, синоќа изведе целовечерен концерт, поддржан од Министерството за култура, посветен на прерано
Култура

Изложбата „Животното дело на Тоше“ од денес отворена во спомен-куќата на Мајка Тереза

А1он
Од денеска па се до крајот на годинава спомен-куќата на Мајка Тереза во Скопје ќе биде домаќин на изложбата „Животното дело на Тоше“ организирана од
Македонија

Крушево ќе одбележи 10 години од загинувањето на Тоше Проески

А1он
Во понеделник се навршуваат 10 години од загинувањето на големата македонска и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески. Оддавајќи му почит, 12 маратонци од повеќе градови