tornado

Видео Свет

(ВИДЕО) Епска снимка: Торнадо остави пустош во Виетнам

А1он
Торнадо кое помина низ Јен Фонг, северна провинција во Виетнам уриваше згради, летаа дрвја и чадори и носеше се пред себе. Шокантните снимки биле направени
Регион

Се очекуваат торнада и силни ветрови

А1он
Српските метеоролози предупредуваат дека се очекуваат силни ветришта, олуја, град и воздушни вртлози – торнада. -Дававме предупредувања и тие се исполнија. Кумулонимбусите надвиснаа над селото