teroristicki napad

Свет

Белгиската полиција уапси двајца браќа осомничени за планирање на напад

А1он
Полицијата во Белгија по претресот на нивната куќа ги уапси браќата Нуредин Х. и неговиот брат Хамза Х., осомничени за планирање напад во државата, соопшти
Свет

Фотографија од аеродромот во Истанбул која го обиколи светот

А1он
Терористичкиот напад на најголемиот аеродром во Турција е главна вест во светот, но и тема на социјалните мрежи каде најмногу се споделува една потресна фотографија.