tenis

Спорт

Типсаревиќ блеска во Париз, Шарапова повторно убедлива

А1он
Вториот српски рекет Јанко Типсаревиќ продолжува со одличните игри на Ролан Гарос. Се пласира во осминафиналето откако го совлада домашниот играч Жулијан Бенето со 3:0,