teatar komedija

Култура

Признанија за претставата „Дони Дарк“ на Театар Комедија од граѓанското општество

А1он
Синоќа во Театар Комедија, по прекрасната изведба на претставата „Дони Дарк“, беа доделени благодарници на Театар Комедија и режисерот на претставата Роберт Ристов од страна
Видео Култура

ВИДЕО: „Не сега, драга“ во режија на Коле Ангеловски за шестиот роденден на Театар Комедија

А1он
„Не сега, драга“ од Реј Куни, а во режија на Коле Ангеловски е новата премиера на Театар Комедија. Претставата ќе се изведе утревечер, на Меѓународниот
Македонија

Театар Комедија ќе донира средства од претстава за Ирена

А1он
Театар Комедија ја продолжува акцијата средствата од билетите од последната претстава во месецот да ја донира за хуманитарни намени. На 28 февруари средствата од продадените
Култура

Театар Комедија ги донира средствата собрани од продажба на билетите за вечерашната претстава

А1он
Средствата собрани од продажбата на билетите од последната претстава секој месец, Театар Комедија ја донира за хуманитарни цели, а акцијата продлжува и вечерва. Вечерва во