teatar komedija

Култура

Театар Комедија го објави својот репертоар за месец Февруари

А1он
Театарот го започнува месецот со претставата „На отворено“ според Мрожек во режија на Андреј Цветановски. Во февруари на сцената на театар Комедија ќе бидат прикажани
Култура

Познатиот режисер Егон Савин започна со работа во Театар Комедија

А1он
Режисерот Егон Савин, по 20 години, повторно работи во нашата држава – овој пат во Театар Комедија. На сцената на Театар Комедија веќе се во
Култура

Утре почнува фестивалот „Гола месечина“

А1он
Годинава, жителите на општина Аеродром ќе имаат можност по шести пат да го проследат Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола месечина“. „Фестивалот „Гола Месечина“ игра важна
Култура

Театар Комедија од септември започнува да работи со полна пареа

А1он
Театар Комедија од септември започнува да работи со полна пареа. Веќе финишираат подготовките за фестивалот „Гола месечина“, а продолжуваат и подготовките за претставата „Боливуд“ во
Култура

Театар Комедија снима документарец за актерката Анче Џамбазова

А1он
Театар Комедија снима документарец за актерката Анче Џамбазова Националната установа Театар Комедија започна да снима документарен филм за големата актерка Анче Џамбазова. Од театарот велат
Култура

Театар Комедија со донација за Детската болница Козле

А1он
Театар Комедија ги донираше финансиските средства добиени од продажбата на влезниците за претставата „Не сега драга“ на Детската болница Козле. „Од срце одиграна претстава ‘Не
Видео Култура

ВИДЕО: Театар Комедија го прослави седмиот роденден со полна сала и донација за детската клиника во Козле

А1он
Националната установа „Театар Комедија“ вечерва на Светскиот ден на театарот, го прослави седмиот роденден. Пред преполната сала, театарскиот ансамбл ја изведе претставата „Не сега драга“,
Култура

Театар комедија со претстава на знаковен јазик за лицата со оштетен слух

А1он
Министерството за култура и НУ Театар Комедија, во соработка со Националното координативно тело за имплементација на Конвенцијата на ООН за правата на лицата со попреченост