tafarel

Спорт

Легендарниот Тафарел тренер на голманите во Ливерпул

А1он
Легендарниот бразилски репрезентативец Клаудио Тафарел е назначен за нов тренер на голманите во Ливерпул, објави англискиот фудбалски прволигаш. Тафарел во Ливерпул ќе тренира двајца свои