tadic

Регион

Тадиќ: Прес-конференцијата на Вучиќ е кулминација на бизарноста и на политичката патологија

А1он
Поранешниот српски претседател Борис Тадиќ оцени денеска дека саботната прес-конференцијата на претседателот Александар Вучиќ, на која беа прикажани масакрирани тела, е кулминација на „бизарноста и
Регион

Тадиќ: Фаланга од регионални популисти преку глувчешки канали го пренесоа Груевски

А1он
Поранешниот српски претседател, сега лидер на опозициската Социјалдемократската партија (СДС) Борис Тадиќ убеден е дека за време на префрлањето на поранешниот македонски премиер Никола Груевски
Регион

Тадиќ е за заеднички опозициски кандидат на претседателските избори во Србија

А1он
Претседателот на Социјалдемократската партија на Србија, Борис Тадиќ, денеска ја повика опозицијата да се обедини и на претстојните претседателски избори да предложи заеднички кандидат за