svedska premierka

Свет

Шведската премиерка Магдалена Андерсон поднесе оставка

А1он
Шведската социјалдемократска премиерка Магдалена Андерсон денеска поднесе оставка по поразот на парламентарните избори, на кои десничарскиот блок освои тесно мнозинство. Андерсон се состана со Андреас