svadba

Магазин

Младенци во вода – кога свадбената фотосесија ќе тргне наопаку!

А1он
Американската двојка Еерик и Меган Волбер на својот најубав ден, наместо да го прославуваат влегувањето во брак со своите пријатели, завршија прво во вода а
Спорт

Се ожени ракометарот Миркуловски

А1он
Ракометарот на Металург Филип Миркуловски се ожени со долгогодишната девојка Благица Наумовска, ќерка на претседателот на Уставниот суд, Бранко Наумовски. Свадбата беше во скопски ресторан,
Магазин

Опасна венчавка

А1он
Додека наближуваше силно торнадо, младен брачен пар од Канзас САД го кажа судбинското „да“. Малку фалеше целата венчавка да пропадне поради торнадото што наближуваше и