suarez

Спорт

Од Барса заминав со крената глава, вели Суарез

А1он
Уругвајскиот напаѓач Луиз Суарез денеска во опширно интервју за шпанските медиуми изнесе детали околу неговиот трансфер од Барселона во Атлетико Мадрид и односот со Аргентинецот
Спорт

Суарез може без надомест да потпише за Јувентус

А1он
Фудбалерот на Барселона, Луис Суарез, може да ја продолжи кариерата во Италија, според новинарот Џанлука ди Марцио. Според изворот, за 33-годишниот Уругваец е заинтересиран Јувентус.
Спорт

Кога си лош губитник: Играч на Реал ги навреди Суарез и Меси

А1он
„Ел Класико“ од 26-тото коло на Ла Лига, кое се одигра на „Сантијаго Бернабеу“, имаше тензични моменти, особено по агресивниот влез од страна на Серхио