strumica

Македонија

Незаборав за 4-та трагично загинати струмичани

А1он
На иницијатива на градоначалникот на општина Струмица Зоран Заев, светски реномираниот руски скулптор и сликар Григориј Потоцки ќе прави споменик на четворицата струмичани кои трагично
Македонија

Почина уште едно лице повредено во пожарот кај Струмица

А1он
На Клиниката за хирушки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје, изутрината почина уште едно лице, 54-годишниот Војо Гркланов од стумичкото село Вељуса, кој беше повреден
Македонија

Пожарот во Струмица ја зеде и третата жртва.

А1он
На Клиниката за хирушки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје, синоќа почина уште едно лице, 30-годишниот струмичанец Митко Георгиев, кој беше повреден во пожарот кој