strumica

Македонија

Заев ја потпиша Конвенцијата на градоначалници во Брисел

А1он
Општина Струмица се приклучи кон Конвенцијата на градоначалници во Брисел, основана од Европската комисија, а со цел вклучување на локалните власти и граѓаните во развојот
Македонија

ФОТО: Струмица блесна во пред празнична атмосфера и убавина

А1он
Во Струмица  се чувствува пред празничната атмосфера. Улиците и плоштадот се веќе украсени . Еве како блесна Струмица во пред празнична атмосфера и убавина.
Македонија

Заев потпиша документ за „Антикорупцисска политика–политика на интегритетот“

А1он
Во Домот на АРМ во Струмица денеска градоначалникот Зоран Заев, во присуство на Сејди Халили, член на Државната комисија за борба против корупција, Михаела Стојкоска
Македонија

Заев: Струмица е отворена за лицата со посебни потреби

А1он
По повод Меѓународниот ден на лицата со посебни потреби, градоначалникот Зоран Заев имаше традиционална средба со лицата со посебни потреби од Струмица. Овие лица отворено
Македонија

Трибина: Aктуелните состојби и перспективи на РМ – можеме ли во ЕУ и НАТО ?

А1он
ФОН Универзитет во соработка со „Младински Совет“  на  општина Струмица, организира трибина на тема „ Aктуелните состојби и перспективи на Република Македонија – можеме ли
Македонија

(ВИДЕО)Црногорска делегација во посета на општина Струмица

А1он
Црногорска делегација предводена од градоначалникот на Бијело Поље, Александар Журиќ, е во дводневна официјална посета на Струмица. Двајцата градоначалници ја потпишаа Повелбата за соработка меѓу
Македонија

Градоначалникот Заев меѓу лицата со телесен инвалидитет во Банско

А1он
Градоначалникот на општина Струмица Зоран Заев присуствуваше на традиционалната тортијада која во организација на здружението на лицата со телесен инвалидитет „Мобилност“ викендот се одржа во