struja

Економија

АМАН: Лопови, нема да ви плаќаме веќе

А1он
Граѓаните, организирани од движењето АМАН и преку социјалните мрежи, незадоволни од ноивите пооскапувања на струјата, бензините и парното, вечерва се собраа пред Регулаторната комисија да
Економија

Видео: Почетокот на протестот против поскапувањата

А1он
Стоп за поскапувањата на бензинот, парното, струјата. Погледнете ја атмосферата на почетокот на протестот пред Регулаторната комисија, спроти Триумфалната порта.
Економија

ВИДЕО:„СТОП“ за поскапувањата

А1он
„Стоп“ за поскапувањата на бензинот, парното, струјата, бара Граѓанската иницијатива „Аман“. Денеска во 18 часот организираат протест пред Регулаторната комисија, спроти Триумфалната порта. „Аман“ бара
Македонија

Тунески: ВМРО-ДПМНЕ да го каже својот став за укинувањето на дневната ефтина струја

А1он
Вчера СДСМ побара Регулаторната комисија за енергетика итно да ги повлече правилникот и тарифниците со кои ја укина дневната евтина тарифа на струјата која важеше