stanovi

Економија

Преку „Купи куќа – Купи стан“, 110 граѓани заштедиле 640 илјади евра

А1он
Досега 110 граѓани добија субвенциониран станбен кредит, преку проектот „Купи куќа- купи стан“, при што се доделени 640 илјади евра субвенции од Владата, информираат од
Економија

Ставрески за „Купи куќа, купи стан“: Поддржуваме семејни вредности

А1он
Вицепремеирот и министер за финансии Зоран Ставрески денеска беше во посета на домот на Иван и Ивана Стојановски во Скопје. Овој млад брачен пар живее веќе половина
Економија

Продолжен рокот за аплицирање за станбен кредит преку проектот „Купи куќа, купи стан“

А1он
Министерството за финансии го продолжи рокот за субвенција за станбен кредит преку преку проектот „Купи куќа, купи стан“ до 31 мај 2013 година. – Следната година
Економија

Владата со мерки за решавање на станбеното прашање за околу 1.200 семејства

А1он
Две нови мерки за решавање на станбеното прашање со кои ќе бидат опфатени околу 1.200 семејства се донесени на вчерашната владина седница. Првата мерка се однесува на семејствата кои немаат валиден
Економија

Ставрески: Догодина ќе се градат 64 станови за деца без родители

А1он
Владата во текот на наредната година планира да изгради 64 социјални станови наменети за децата без родители, најави вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески
Економија

Во Битола се распределуваат 78 социјални станови

А1он
Преку електронска аукција денеска во Битола се распределуваат 78 станови наменети за граѓани од социјално ранливи категории. Социјалните станови се наменети за решавање на станбеното
Економија

Прелиминарно доделени 91 стан за социјално ранливи семејства во Штип

А1он
Во Штип денеска прелиминарно беа доделени 91 стан за семејства кои припаѓаат во групата на социјално ранливите категории. Доделувањето на становите се изврши по електронски