srbija

Регион

Вук Јеремиќ исклучен од Демократската партија

А1он
 Поранешниот министер за надворешни работи на Србија и актуелен претседавач со Генералното собрание на ОН, Вук Јеремиќ, синоќа беше исклучен од Демокртаската партија (ДС). Статутарната комисија на Демократската