spanija

Свет

Илјадници Шпанци се придружија на штрајкот на рударите

А1он
Десетици илјади Шпанци се придружија рано утрово во протестите на рударите од рудникот на јаглен, демонстрирајќи против намалување на рударските субвенции. На рударите, кои биле
Економија

Утре одлука за помошта на Шпанија и Кипар

А1он
Министрите за финансии на еврозоната утре ќе одржат конференција за да ги разгледаат формалните барања на Шпанија и Кипар за финансиска помош. Неименуван дипломат наведе