solc

Свет

Заврши телефонскиот разговор Шолц – Макрон – Путин

А1он
Германскиот канцелар Олаф Шолц, претседателот на Франција, Емануел Макрон и рускиот претседател Владимир Путин денеска имаа телефонски разговараа за Украина. – За време на 75-минутниот