smartfoni

Магазин

Познавачите предвидуваат: Паметните телефони ќе исчезнат за 10 години

А1он
За само 10 години, како што предвидуваат стручни лица, паметните телефони ќе бидат целосно исфрлени од употреба и најверојатно ќе бидат заменети со други технологии.
Магазин

„Ел-џи“ паметните телефони, најверојатно, заминуваат во историјата

А1он
Јужнокорејската компанија „Ел-џи“ долги години беше добро познато име на пазарот на телефони. Сепак, последниве неколку години, ја губи трката со „поголемите играчи“… Така, за
Економија

ЛГ планира да престане со производство на телефони

А1он
Корејскиот производител ЛГ Електроникс може да го напушти производството на паметни телефони, откако загуби околу 4,5 милијарди долари во тој бизнис во изминатите пет години,
Свет

Невладините бараат ЕУ да го регулира животниот циклус на смартфоните

А1он
Европското биро за животна средина, составено од 143 европски невладини организации, бара од Европската Унија да воведе законска регулатива со која ќе се продолжи животниот
Магазин

Најинтересните карактеристики на Самсунг Галакси Ес10, Галакси Ес10 + и Галакси Ес10e

А1он
Самсунг одржа еден од најочекуваните настани во технолошката индустрија со премиерата на Галакси Ес10. Новата серија нуди импресивни карактеристики, вклучувајќи и тројна камера и сензорите