skopje-atina

Регион

Мицотакис со порака до Скопје и критики до Ципрас

А1он
Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова
Регион

Атина ќе го информира Скопје за ратификацијата на Преспанскиот договор и Протоколот за НАТО

А1он
Атина денеска се очекува да испрати Вербална нота до Скопје со која ќе информира дека Грција го ратификуваше и Договорот од Преспа и Протоколот за
Економија

Од први ноември стартува авионската линија Атина-Скопје

А1он
Со летови два пати неделно, секој вторник и четврток, од први ноември Атина и Скопје авионски се поврзуваат, преку грчката „Aegean airlines“, според потврдената информација