serhio ernandez

Спорт

Ернандез: Обрадовиќ за еден ден заработува онолку колку што јас заработувам за повеќе од еден месец

А1он
Серхио Ернандез, селектор на репрезентацијата на Аргентина, смета дека работењето во Евролигата е многу привлечна опција за продолжување на кариерата. – Јас нема да одбијам