sedat peker

Свет

Советник на Ердоган поднесе оставка по обвинувањата за корупција од страна на Седат Пекер

А1он
Висок член на владејачката партија на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган поднесе оставка по низа обвинувања за корупција изнесени преку социјалните мрежи од страна на