sdf

Свет

Пентагон: Приходите од сириската нафта одат за СДФ, а не за САД

А1он
Приходите од нафтените полиња во североисточна Сирија ќе одат кај силите поддржани од Вашингтон, а не во Соединетите Американски Држави, соопшти Пентагон. – Приходите не
Свет

СДФ: Борбата против ИД влезе во завршна фаза

А1он
Борбата против џихадистичката група Исламска држава (ИД) влегува во завршна фаза, соопшти денеска бунтовничката алијанса Сириски демократски сили (СДФ), во која доминира групата Сили за