savo milosevic

Спорт

Саво Милошевиќ поднесе оставка од тренерската функција во Партизан

А1он
Во изненадувачки потег кој одекна како бомба во српската спортска јавност, тренерот на Партизан Саво Милошевиќ денеска соопшти дека поднел оставка од позицијата. На негово