samsung

Магазин

„Епл“ порача 70 милиони превитливи дисплеи од „Самсунг“за новиот „Ајфон“

А1он
Компанијата „Епл“ од „Самсунг“ порачала 70 милиони превитливи ОЛЕД дисплеи, кои ќе бидат користени за производство на новиот „АјФон“, објави „Никеи Азијан“. Според весникот, „Самсунг“
Магазин

Дали Самсунг Галакси С8 е најважниот модел на јужнокорејската компанија?

А1он
Самсунг Галакси С8 ќе биде најтежок испит на јужнокорејската фирма, бидејќи телефонот поминува низ најтешка контрола, а и очекувањата се најголеми. Самсунг Галакси С8 ќе
Магазин

ВИДЕО: Самсунг ги претстави новите Галакси С8 и С8 Плус

А1он
По изминатите седум месеци, контролирајќи ја штетата напревна со дебаклот на Галакси Ноут 7, Самсунг повторно се враќа на сцената со новиот Галакси С8. Денеска,
Магазин

„Самсунг“ го проширува брендот ATIV

А1он
Компанијата „Самсунг Електроникс“ денеска најави дека ќе го прошири брендот ATIV, со цел да ги опфати водечките персонални компјутери со оперативниот систем Виндоуз. ATIV, претходно