samsung

Магазин

Самсунг го претстави Galaxy Fold со екран на превиткување

А1он
Самсунг го отвори својот Unpacked настан во Сан Франциско со претставувањето на револуционерниот уред со екран на превиткување, наречен Galaxy Fold. Уредот што во исто
Магазин

Самсунг ја претстави линијата смартфони Galaxy S10

А1он
Одбележувајќи декада од претставувањето на првиот Галакси С уред, компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) претстави нова серија премиум смартфони: Галакси С10 (Galaxy S10). Со
Магазин

„Самсунг Галакси Ес10“ ќе биде претставен на 20 февруари

А1он
„Самсунг“ планираат да го претстават долгоочекуваната „Галакси Ес10“ серија смартфони денови пред стартот на Светскиот мобилен конгрес 2019 (25-28 февруари). Наместо тоа компанијата ќе одржи
Економија

Поради забавениот кинески економски раст намален и профитот на „Самсунг“

А1он
„Самсунг Електроникс“ очекува пад на профитот во четвртиот квартал од 2018 година за 29 отсто во однос на истиот период претходната година. Причина за очекуваниот
Магазин

„Самсунг“ ќе промовира револуционерен дисплеј за смартфони на ЦЕС 2019

А1он
Борбата за дисплеи без никакви ограничувања ќе влезе во нова фаза во јануари 2019 година, кога „Самсунг“ ќе ја демонстрира својата следна иновација во екраните
Магазин

Самсунг веќе нема да произведува мобилни телефони во Кина

А1он
Самсунг Електроникс ќе ја прекине работата во една од своите фабрики за производство на мобилни телефони во Кина, изјави денеска портпаролка на компанијата. Причина за
Магазин

Кинеските производители на смартфони продолжуваат да ја зголемуваат нивната продажба

А1он
Според последниот извештај за продажба на смартфоните на „Гартнер“, продажбата во третиот квартал забележа скромно зголемување од 1,4 отсто и достигна 389 милиони единици. Интересното
Магазин

Смартфонот со дисплеј на преклопување на „Самсунг“ во продажба од март

А1он
Медиумите во Јужна Кореја откриваат интересни детали околу плановите на „Самсунг“ за пуштањето во продажба на смартфонот со дисплеј на преклопување, којшто првпат беше прикажан