samit

Економија

Продолжува Традиционалниот Самит на Македонија 2025

А1он
Самитот – Платформа за пренесување знаење од областа на бизнисот, лидерството и иновациите, што традиционално го организира Македонија 2025 продолжува денеска во Скопје со сесија
Македонија

Министерот Попоски на Самит во Конго

А1он
Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, како   шеф на делегацијата на Република Македонија учествува на  14.Самит на Франкофонијата што се одржува во