sad

Свет

Поранешен амбасадор на САД, пијан предизвикал несреќата и избегал

А1он
Поранешниот американски амбасадор во Ирак и Авганистан, Рајан Крокер се соочува со казна, бидејќи возел пијан и предизвикал сообраќајна несреќа со камион во Спокејн, во
Свет

Поради земјотресот, САД ќе ги ублажи санкциите за Иран

А1он
Американската влада ќе ги олесни своите санкции врз Иран во наредниот месец и половина, овозможувајќи им на невладнините организации да финансираат и да испорачуваат хуманитарна
Македонија

Рикер пристигна во Охрид, приоритет ЕУ и НАТО

А1он
Екс американскиот амбасасор во Македонија, а сега заменик помошник државен секретар на САД, Филил Рикер посетата на Македонија ја започна од Охрид, исто како и