Romni

Свет

Ромни: Ако Трамп се кандидира на следните избори, Републиканците ќе го поддржат

А1он
Републиканскиот сенатор Мит Ромни верува дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп лесно ќе ја добие номинацијата на Републиканската партија за претседател на САД, доколку се
Свет

Ромни ќе гласа за разрешување на Трамп

А1он
Републиканскиот сенатор Мит Ромни на денешната седница по повод судската расправа за отповикување на претседателот Доналд Трамп, изјави дека ќе гласа за разрешување на претседателот
Свет

Агенција Расмусен: Ромни води со 2 проценти пред Обама

А1он
Републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни води со два проценти предност во однос на кандидатот на демократите и актулениот претседател Барак Обама, покажува најновото истражување на