rolan garos

Спорт

Надал во осминафиналето на Ролан Гарос ќе игра против Корда, кој ја именувал мачката по шпанскиот ас

А1он
Шпанскиот тениски ас Рафаел Надал се пласираше во четвртото коло на Ролан Гарос. Вториот рекет на светот за 1 час и 37 минути денеска го
Спорт

ВИДЕО: Мекдоналд се обиде да го измами Надал со сервис „под рака“ и се посрамоти

А1он
Интересен момент се случи на денешниот меч од второто коло на „Ролан Гарос“ меѓу 12-кратниот победник на турнирот, шпанскиот ас Рафаел Надал и Американецот Мекензи
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ цензуриран на „Ролан Гарос“ откако ја искритикува АТП околу тестовите за коронавирус

А1он
Светскиот тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ, на официјалната прес-конференција пред првиот меч на Отвореното првенство на Франција, побара сите тенисери да прават по две тестирања
Спорт

Британскиот тенисер по пораз на „Ролан Гарос“: Дури ни на куче не би му дал вакви топчиња

А1он
Британскиот тенисер Дан Еванс упати остри зборови кон организаторите на „Ролан Гарос“ по неговиот пораз во првото коло. Триесетгодишниот Еванс загуби од Јапонецот Кеи Нишикори
Спорт

Серена за Ролан Гарос: Не знам, мора да се грижам за моето здравје

А1он
Серена Вилијамс се уште нема донесено одлука дали ќе настапи на Ролан Гарос. Американската тенисерка зборуваше и за фактот дека ќе биде дозволено присуство на