rolan garos

Спорт

Надал избори четврто финале по ред во Париз и шанса за тринаесетта титула на „Ролан Гарос“

А1он
Шпанецот Рафаел Надал попладнево го победи Аргентинецот Диего Шварцман во три сета, 6:3, 6:3, 7:6 (7:0), во полуфиналето на Грен слемот Ролан Гарос. Средбата траеше
Спорт

Ѓоковиќ го откажа тренингот пред полуфиналето во Париз

А1он
Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, реши да го прескокне денешниот тренинг, ден пред полуфиналната пресметка со Стефанос Циципас на Ролан Гарос. Фактот што Новак
Спорт

Карено-Буста за медицинската пауза на Ѓоковиќ: Кога губи повикува доктор, ова го прави многу години

А1он
Шпанскиот тенисер Пабло Карено-Буста не можеше да се помири со поразот од Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Ролан Гарос. Србинот победи со 3-1, иако го
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ се избори за своето десетто полуфинале на „Ролан Гарос“, таму го чека Гркот Циципас

А1он
Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ, со вечерашниот триумф над Шпанецот Павло Карењо Буста, стигна до полуфиналето на Отвореното првенство на Франција, популарниот „Ролан Гарос“
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ пак погоди судија со топче во глава

А1он
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, повторно се најде во медиумските извештаи поради удирање на судија со топче во текот на мечот, а последниот инцидент се