rolan garos

Спорт

Серена за напуштањето на Осака на РГ: Сум била во слични ситуации, но ние сме различни

А1он
Дваесет и трикратната Грен слем шампионка Серена Вилијамс, даде свое мислење за повлекувањето на Наоми Осака од Ролан Гарос, одговарајќи на прашањето дали се чувствува
Спорт

Ѓоковиќ го доби Американецот Сандгрен во првото коло на „Ролан Гарос“, со Надал можно во полуфиналето

А1он
Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ, во првото коло на „Ролан Гарос“ ќе игра против 66-торангираниот на АТП листата, Американецот Тенис Сандгрен, одлучено е денеска
Спорт

Надал го доби 100. натпревар на Ролан Гарос, ова е апсолутен рекорд

А1он
Шпанецот Рафаел Надал стана победник на Ролан Гарос-2020. Тој денес во финалето го победи Новак Ѓоковиќ во три сета. Надал го освои трофејот 13-ти пат
Спорт

ВИДЕО: Драма во Париз – Циципас потклекна по пет сета, Ѓоковиќ оди во финале против Надал

А1он
Во неверојатно возбудлив меч вечерва во Париз, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш ја покажа својата ментална цврстина и по безмалку четири часа, успеа