rolan garos

Спорт

Ѓоковиќ конечно го доби Надал на „Ролан Гарос“

А1он
Србинот Новак Ѓоковиќ по седум меѓусебни дуели против Шпанецот, Рафаел Надал славеше победа на терените на „Ролан Гарос“. Првиот носител на Отвореното тениско првенство на
Спорт

Серена Вилијамс против Башчински во полуфиналето на „Ролан Гарос“

А1он
Американката Серена Вилијамс и Тимеа Башчински од Швајцарија ќе ја сочинуваат втората полуфинална двојка во женска конкуренција на „Ролан Гарос“. На вториот Гренд слем тениски
Спорт

На Ролан Гарос по четири мечеви од 1/8 финалето во машка и женска конкуренција

А1он
На Отвореното тениско првенство на Франција денеска на програмата се првите четири мечеви од осминафиналната фаза во двете конкуренции. Кај тенисерките за место помеѓу осумте