rolan garos

Спорт

Одново прекинати четвртфиналните мечеви кај жените на Ролан Гарос

А1он
Поради дождот во Париз организаторот по втор пат ги прекинува женските четвртфинални мечеви на денешната програма на тенескиот турнир Ролан Гарос. На главниот терен „Филип
Спорт

Сензација на стартот од Ролан Гарос елиминирана првата носителка Кербер

А1он
Најдобрата светска тенисерка Анџелика Кербер од Германија го заврши настапот на Грен слем турнирот Ролан Гарос откако во 1. коло денеска загуби од Русинката Екатерина
Спорт

Ѓоковиќ и Агаси го одработеа првиот заеднички тренинг

А1он
Вториот светски рекет Новак Ѓоковиќ денеска и официјално почна да работи со својот нов тренер Андре Агаси. Првиот заеднички тренинг Ѓоковиќ и Агаси го имаа