rolan garos

Спорт

Серена Вилијамс се враќа на Ролан Гарос

А1он
Американската тенисерка Серена Вилијамс ќе биде подготвена за Ролан Гарос, иако речиси две години се нема натпреварувано на терен со земјена подлога. Вилијамс по породилното
Спорт

Историска победа – Рафаел Надал до 10. титула на Ролан Гарос

А1он
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по 10. пат го освои Ролан Гарос. Во финалето на Отвореното првенство на Франција, денеска без проблеми го декласира Стан Вавринка