roboti

Магазин

ВИДЕО: Робот заигра „Гангнам Стајл“ на отворањето на Дигиталниот самит во Белград

А1он
Почетокот на вториот Дигитален самит на Западен Балкан го обележа и роботот Титан кој пред присутните заигра на светскиот хит „Gangnam Style” од Псај. Пред
Магазин

До 2025 роботите ќе извршуваат повеќе од работите наместо луѓето

А1он
Најдоцна до 2025 година, роботите ќе извршуваат 52 проценти од постоечките работи, речиси двојно повеќе од денес, објави денеска Светскиот економски форум (СЕФ). Истражувањето е
Магазин

Роботи ја подигнуваат свесноста за кибер безбедноста

А1он
Една од атракциите на овогодишниот Меѓународен економски форум во Санкт Петербург, е исложениот робот со кого посетителите на манифестацијата можат да разговараат. Сите оние кои
Магазин

Џек Ма: За 30 години роботите може да бидат директори

А1он
Претседателот на компанијата Алибаба Џек Ма го предупреди светот дека може да се соочи со повеќедецениска болка поради нарушувањата кои во различни сегменти на стопанството