rk vardar

Спорт

Вардарци преку Барселона до трофејот во Лигата на шампионите

А1он
Екипата на Барселона ќе биде противник на македонскиот првак Вардар во полуфиналето во ракометната Лигата на шампионите. Ова е исходот од денешната жрепка одржана во
Спорт

Вардарци ќе го дознаат противникот за полуфиналето во Лигата на шампионите

А1он
Македонскиот ракометен првак Вардар денеска ќе го дознае својот противник за полуфиналето во Лигата на шампионите. Вардарци се дебитанти на завршниот „фајнал-фор“ турнир во елитното
Спорт

РК Вардар преку соопштение реагира на делегираните судии за претстојните средби во ЛШ

А1он
Пред претстојниот реванш натпревар помеѓу Вардар и Флензбург за пласман на ракометниот Ф4 турнир во Лигата на шампионите во Келн од таборот на македонскиот првак
Спорт

Гонзалес: Подготвени сме за пласман на „фајнал фор“

А1он
Тренерот на Вардар Раул Гонзалес очекува тежок натпреварот во реваншот од четвртфиналето на ракометната Лига на шампиони против Флензбург во Скопје. – Следува вториот дел