rijeka

Регион

Голема поплава во Ријека, загина маж во автомобил

А1он
Риека вчера ја зафати силно невреме кое предизвика огромни поплави. Сообраќајот во делови од градот, вклучително и поголемиот дел од центарот е блокиран, а сите