rangnik

Спорт

Рангник чека работна дозвола да дебитира на клупата на Јунајтед

А1он
Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник, нема да ја води екипата во четврток на дуелот од Премиер лигата против Арсенал, бидејќи неговата работна виза
Спорт

Рангник бара тим од Премиер лигата

А1он
Поранешниот спортски директор на РБ Лајпциг може да ја продолжи кариерата во Премиер лигата, пренесува „Калчомеркато“. Германецот долго време преговараше со Милан, но не успеа
Спорт

Милан ќе му даде 75 милиони евра за трансфери на Рангник

А1он
Раководството на Милан веќе го одреди буџетот што ќе го има новиот тренер Ралф Рангник, пренесе „Газета дело Спорт“. Германецот ќе го преземе тимот по
Спорт

Рангник откри што довело до прекинување на преговорите со Милан

А1он
Германскиот стратег Ралф Рангник, кој е поврзуван за нов тренер за Милан, откри дека водел преговори со „росонерите“ и тие биле прекинати поради пандемијата од