ramos

Спорт

Учеството на Рамос на натпреварот против Манчестер сити останува под знак прашалник

А1он
Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Серхио Рамос одржа тренинг со тимот. Сепак, неговото учество во натпреварот од групната фаза од Лигата на шампионите против Манчестер сити
Спорт

„Марка“: Рамос побарал од Анчелоти да му помогне да остане во Реал

А1он
Поранешниот капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос разговарал за неговиот договор со клубот со Карло Анчелоти, објави „Марка“. На денот кога Италијанецот беше назначен (1
Спорт

Рамос нема да може да дебитира за ПСЖ на мечот против Севилја поради повреда

А1он
Дефанзивецот на ПСЖ, Серхио Рамос ќе го пропушти пријателскиот натпревар на парижаните против Севилја поради повреда, објавено е на официјалната веб-страница на францускиот клуб. Триесет
Спорт

По 16 години Рамос денеска заминува од Реал Мадрид

А1он
Долгогодишниот капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос, заминува од клубот по 16 години минати во шпанскиот фудбалски гигант. Информацијата синоќа ја потврди Реал, прецизирајќи оти
Спорт

Рамос сака да остане во Реал Мадрид, но тој не добил понуда од клубот за договор

А1он
Ситуацијата со договорот на дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, сè уште не е решена. Придружбата на Шпанецот тврди дека тој не ги одбил предлозите
Спорт

Рамос донираше 264.571 маски за лице во борба против коронавирусот

А1он
Стана јасно каква била донацијата на Серхио Рамос и неговата сопруга Пилар Рубио во борбата против коронавирусот. Двајцата направиле разни набавки преку УНИЦЕФ. Донирале 264.571