rafael nadal

Спорт

Надал за Ѓоковиќ: Никој не е поважен од Австралија Опен

А1он
Рафаел Надал повторно ја коментираше ситуацијата со Новак Ѓокови имногу јасно укажадека е на сосема спротивна позиција од ставовите на српскиот тенисер. „Многу е јасно
Спорт

Моја: Надал ќе се врати на терен кога ќе биде целосно подготвен

Рафаел Надал можеби нема да биде во целост подготвен до крајот на сезоната, соопшти неговиот тренер Карлос Моја. Шпанскиот тенисер поради повреда му го предаде