putin

Свет

Путин: Западот ја отвори Пандорината кутија со признавањето на Косово

А1он
Западот изврши притисок врз Меѓународниот суд на правдата во Хаг да ја признае независноста на Косово и со тоа ја отвори Пандорината кутија, предизвикувајќи криза,
Свет

Путин: Москва ќе соработува со Трамп и покрај сите потешкотии, САД е еден од нашите најважни партнери

А1он
Рускиот претседател Владимир изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп е непредвидлив, поради тоа што неговите противници во САД го спречуваат да исполни голем број од
Свет

Путин: ЕУ сама ги покрена сепаратистичките тензии во Европа

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека земјите членки на Европската унија, со поддршката за распаѓањето на некои земји и одвојувањето на Косово од Србија,
Магазин

ВИДЕО: Путин се изнасмеа на изјавата на руски министер

А1он
Реакцијата на рускиот претседател Владимир Путин на „глупавата“ изјава на министерот за земјоделство Александар Ткачов стана хит на социјалните мрежи. На состанокот на руски политичари
Свет

ВИДЕО: Путин доби подарок куче од претседателот на Туркменистан

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин е познат љубител на кучиња, а како подарок за роденден денеска доби куче од претседателот на Туркменистан на нивната средба. –
Магазин

Берлускони му подари постелнина на Путин

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони на рускиот претседател Владимир Путин му подари рачно изработена постелнина, на која е испечатена фотографија од нив двајцата како се
Свет

По двочасовната средба, Путин и Ердоган ги продолжуваат разговорите во проширен состав

А1он
Претседателите на Русија и на Турција Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган разговараа во четири очи во период од речиси два часа, јави ТАСС. Разговорите