putin

Магазин

ВИДЕО: Путин се изнасмеа на изјавата на руски министер

А1он
Реакцијата на рускиот претседател Владимир Путин на „глупавата“ изјава на министерот за земјоделство Александар Ткачов стана хит на социјалните мрежи. На состанокот на руски политичари
Свет

ВИДЕО: Путин доби подарок куче од претседателот на Туркменистан

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин е познат љубител на кучиња, а како подарок за роденден денеска доби куче од претседателот на Туркменистан на нивната средба. –
Магазин

Берлускони му подари постелнина на Путин

А1он
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони на рускиот претседател Владимир Путин му подари рачно изработена постелнина, на која е испечатена фотографија од нив двајцата како се
Свет

По двочасовната средба, Путин и Ердоган ги продолжуваат разговорите во проширен состав

А1он
Претседателите на Русија и на Турција Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган разговараа во четири очи во период од речиси два часа, јави ТАСС. Разговорите
Свет

ВИДЕО: Морган Фримен „открива“ кој е Владимир Путин

А1он
Комитетот за истрага што го води случајот за новодното мешање на Русија во минатогодишните претседателски избори во САД, објави видео каде се „објаснува кој е
Свет

Путин: Единствен начин за надминување на севернокорејската криза е дипломатијата

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин и претседателот на Јужна Кореја Мун Џае-ин денеска телефонски разговараа за најновите нуклеарни проби на Северна Кореја, соопшти Кремљ. Путин исткакна
Свет

Анкета: Граѓаните на многу американски сојузници имаат повеќе доверба во Путин, отколку во Трамп

А1он
Владимир Путин е поприфатлив светски лидер од Доналд Трамп, сметаат граѓаните на повеќе сојузници на САД, вклучувајќи ги Јапонија, Јужна Кореја и седум држави членки
Свет

Белата куќа: Трамп беше саркастичен кога му се заблагодари на Путин

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп беше саркастичен кога му се заблагодари на рускиот претседател Владимир Путин дека им заштедил пари на САД, со тоа што наложил