pudzdemon

Свет

Генс: Белгиската Влада нема да влијае на иднината на Пуџдемон

А1он
Белгиската Влада нема да има влијание на иднината на сменетиот каталонски лидер Карлес Пуџдемон, изјави денеска белгискиот министер за правда Коен Генс. Тој истакна дека