psz

Спорт

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

А1он
Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, зборуваше за ситуацијата со договорот на парискиот напаѓач Килијан Мбапе. – Во фудбалот, договорна ситуација може да влијае на играчот
Спорт

ПСЖ не може да најде нов клуб за Дракслер поради високата плата на фудбалерот

А1он
Пари Сен-Жермен сака да го позајми играчот од средниот ред Јулијан Дракслер. Но, засега Французите не можат да најдат нов тим за 28-годишниот Германец, објави
Спорт

Фудбалерите на ПСЖ за роденденот му подарија на Мбапе дрес со бројот 2050

А1он
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе вчера го прослави својот 23. роденден. Францускиот играч од соиграчите во парискиот клуб, на гала вечерта доби подарок дрес
Спорт

Повредениот Нејмар ќе паузира два месеци

А1он
Напаѓачот на францускиот фудбалски прволигаш ПСЖ, Бразилецот Нејмар, ќе паузира од шест до осум недели поради повреда на зглобот, објави неговиот клуб. Бразилскиот репрезентативец се
Спорт

Фудбалерите на ПСЖ веруваат дека Зидан наскоро ќе го води клубот

А1он
Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан може да го води Пари Сен-Жермен. Според „Марка“, фудбалерите на парискиот клуб веруваат дека 49-годишниот Французин ќе стане
Спорт

ПСЖ се обиде преку ФИФА да влијае на заминувањето на Меси и Паредес во репрезентацијата, но залудно

А1он
Фудбалерите на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси и Леандро Паредес полетаа за Аргентина и пристигнаа на локацијата на националниот тим. Парискиот клуб е незадоволен од тоа