protest

Македонија

Протест на жителите на Кисела Вода

А1он
Жителите на населбата Градинар протестираа поради основните услови за живот во ова населено место. „Недозволиво е во 21 век населено место кое егзистира повеќе децении
Македонија

Со свирчиња и извици „лопови“, Славија повторно на протест

А1он
Поранешните вработени на „Славија“, не се откажуваат од своите пари. Свесно дека со нив се манипулира и денеска на пеколно топлото време,протестираа пред владата. Со
Македонија

Славија: „Излези Грујо сега на тераса за да ја видиш нашата мака“

А1он
И денеска на пеколно топлото време, поранешните вработените во АД „Славија“ не се откажуваат од протестите за своите пари. Извикуваа „лопови“, „лопови“, и пеејеа „Излези
Македонија

17 вработени добија отказ од Меморијалниот центар на Тоше

А1он
Вработени во Меморијалниот центар на Тоше Проески во Крушево кои овде работеа преку Aгенцијата за вработување излегоа на мирен протест, откако директорката на музејот утрово
Македонија

ВИДЕО: Тешките инвалиди со протест бараат прием кај премиерот

А1он
Тешките инвалиди протестираа пред Владата со цел да издејствуваат прием кај Премиерот Никола Груевски. Тие велат дека не се задоволни како здруженијата ги бранат нивните
Македонија

Полицијата откри четиринаесет демонстранти

А1он
Полиција открила 14 учесници во протестите одржани петокот како поддршка на уапесените во акцијата „Монструм“. За овие демонстранти кои се полнолетни од МВР ќе поднесат