princ carls

Свет

Паника кај персоналот во кралското семејство: Фрчат откази поради доаѓањето на кралот Чарлс

А1он
Додека кралот Чарлс III се преселува во Бакингемската палата, стотици членови на персоналот кои со години го поддржуваа како принц од Велс сега се изложени
Магазин

Чарлс присуствувал на приватна забава пред да умре Кралицата

А1он
Вечерта пред смртта на кралицата Елизабета, принцот Чарлс присуствуваше на забава, не знаејќи што ќе се случи неколку часа подоцна. Кралот Чарлс се смееше и
Свет

Американски новинари: Како принц, Чарлс го спореди Путин со Хитлер, сега ќе мора да молчи

А1он
За време на долгото чекање да го преземе кралскиот престол, кралот Чарлс III се истакна по своите отворени ставови за сè, од климатските промени до
Свет

Новиот крал наскоро ќе пристигне во Лондон, голем број луѓе околу кралските резиденции

А1он
Новиот британски крал Чарлс наскоро треба да пристигне во Лондон од Шкотска, каде што беше во замокот Балморал, во кој вчера почина неговата мајка Елизабета
Свет

Чарлс бил со својата мајка кога таа починала, другите членови на семејството не пристигнале навреме

А1он
Вчера почина кралицата Елизабета Втора, а нејзиниот најстар син Чарлс стана новиот британски крал. Чарлс бил со својата мајка кога таа починала, јавуваат британските медиуми.
Свет

Чарлс го наследува тронот и огромното богатство

А1он
По смртта на неговата мајка, британската кралица Елизабета Втора, нејзиниот најстар син, кој има 73 години, Чарлс го наследи тронот како и нејзиното приватно богатство,
Свет

Сандеј тајмс: Принцот Чарлс добил 1,2 милиони долари од семејството на Бин Ладен

А1он
Принцот Чарлс добил донација од 1 милион фунти во добротворни цели од семејството на Осама бин Ладен, пишува „Сандеј Тајмс“. Според весникот, принцот Чарлс (73)
Свет

Принцот Чарлс го прочита говорот на кралицата во Парламентот

А1он
Принцот Чарлс денеска ја замени својата мајка, Елизабета Втора и присуствуваше на официјалното отворање на едногодишната седница на Парламентот и го прочита традиционалниот говор на
Свет

Британската полиција ги истражува наводите за договор на фондацијата на принцот Чарлс околу привилегии за Саудијци

А1он
Лондонската полиција започна истрага за наводите дека луѓе поврзани со една од хуманитарните организации на британскиот принц Чарлс понудиле да му помогнат на саудиски милијардер