princ carls

Свет

Принцот Чарлс го прочита говорот на кралицата во Парламентот

А1он
Принцот Чарлс денеска ја замени својата мајка, Елизабета Втора и присуствуваше на официјалното отворање на едногодишната седница на Парламентот и го прочита традиционалниот говор на
Свет

Британската полиција ги истражува наводите за договор на фондацијата на принцот Чарлс околу привилегии за Саудијци

А1он
Лондонската полиција започна истрага за наводите дека луѓе поврзани со една од хуманитарните организации на британскиот принц Чарлс понудиле да му помогнат на саудиски милијардер
Свет

Сопругата на принцот Чарлс позитивна на Ковид-19, иако е вакцинирана со три дози

А1он
Сопругата на британскиот принц Чарлс, Камила, е заболена со коронавирус. Пред неколку дена и принцот беше позитивен на Ковид-19, а моментално двајцата се наоѓаат во
Свет

Кралицата Елизабета: Војвотката Камила да ја добие титулата кралица кога мојот син ќе стане крал

А1он
Британската кралица Елизабета Втора во саботата, по повод 70-годишнината од нејзиното устоличување, рече дека би сакала војвотката од Корнвол, Камила Паркер, да ја добие титулата
Магазин

Принцот Чарлс стана моден дизајнер

А1он
Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс, повеќепати беше прогласуван за најдобро облечен маж на светот од машките магазини, како што се „Eсквајер“ и „Џи-кју“, а сега ја
Свет

Принцот Чарлс излезе од изолација и се чувствува добро

А1он
Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс излезе од самоизолација, која ја воведе самоиницијативно откако резултатите од тестирањето му покажаа дека е позитивен на новиот коронавирус. Принцот од
Свет

Принцот Чарлс се сретна со Грета во Давос

А1он
Британскиот принц Чарлс смета дека глобалното затоплување и климатските промени се најголемите закани со кои некогаш се соочило човештвото и ги повика лидерите на бизнис
Свет

Пинцот Чарлс земал пари од руски офшор компании

А1он
Руска инвестициска банка, со чиј шеф се сретнал принцот Чарлс, управувала со мрежа офшор компании преку кои од Русија биле изнесени милијарди долари. Како што
Свет

Принц Чарлс: Помирувањето е пат кон подобра иднина

А1он
Помирувањето е пат кон обезбедувањето подобра иднина, изјави денеска британскиот престолонаследник, принцот Чарлс во обраќање на отворањето на меѓуверска конференција во косовскиот град Призрен. –