pretsedatelski izbori sad

Свет

ВИДЕО: Еjми Клобушар најави кандидатура за претседател на САД

А1он
Демократската сенаторка од американската сојузна држава Минесота, Еjми Клобушар најави дека ќе се бори за освојување на кандидатурата на Демократската партија за претседател на САД