prenesuvanje

Свет

Научниците и натаму поделени околу способноста на коронавирусот да се пренесува преку воздух

А1он
Група истражувачи од Универзитетот во Флорида успеа да изолира жив примерок од новиот коронавирус од воздухот, што на оддалеченост од два до пет метри беше