premier liga

Спорт

Невил кон Ливерпул: Изгубете од Баерн, за да ја освоите титулата во Англија!

А1он
Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед Гери Невил, кој во моментов работи како аналитичар за Скај Спортс, даде интересен совет на Ливерпул. Според него тимот треба
Спорт

Светското првенство влијае на битката за титулата во Премиер лигата

А1он
Светското првенство во Русија заврши пред речиси седум месеци, но уште дава одраз на битката во Премиер лигата. Ова се вели во извештајот на осигурителниот
Спорт

(ВИДЕО) Хрватот Ловрен нов член на Ливерпул

А1он
Репрезентативецот на Хрватска Дејан Ловрен е нов играч на англискиот вицешампион Ливерпул. Тој, откако успешно ги мина медицинските прегледи потпиша договор со тимот од Енфилд.